Конічно-циліндричні редуктори

Конічно-циліндричні редуктори - це різновид механічних пристроїв, що застосовуються в машинобудуванні для передачі і перетворення крутного моменту, з одною або більше механічними передачами.

Основними технічними характеристиками редуктора є передавальне відношення, передана потужність, максимальні кутові швидкості валів, кількість провідних і ведених валів, тип і кількість передачі ступенів. Як правило, потрібно перетворення високої кутової швидкості обертання вхідного вала в нижчу на вихідному валу, при цьому необхідно підвищувати крутний момент.

Особливісті конічно-циліндричних редукторів

Особливістю конічно-циліндричних редукторів є те, що вони конструктивно містять одну конічну і циліндричні передачі. Вали розташовуються під кутом 90 градусів відносно один одного. Циліндричних ступенів може бути одна або декілька. Конічні колеса виготовляються переважно з криволінійним профілем зуба, так як перший ступінь зазнає найбільшої кутової швидкості.

Технічни характеристики 

Конічно-циліндричні редуктори, завдяки технічним характеристикам і конструктивним особливостям, відносять до універсального типу редукторів, які широко використовуються в різних промислових галузях. Цей вид редукторів характеризує чітка робота механізму з мінімальною кількістю люфтів і відмінна ступінь надійності. Редуктори цього типу забезпечують відмінне співвідношення продуктивності і терміну служби, при мінімальних витратах на їх технічне обслуговування.

Використування Конічно-циліндричних редукторів

Конічно-циліндричні редуктори використовуються в найрізноманітніших сферах промисловості. Найбільш часто вони застосовуються для приводу підйомних механізмів, конвеєрів, верстатів, різного допоміжного обладнання. Їх можна зустріти на пекарнях, сільськогосподарських підприємствах, в будівельній і машинобудівної промисловості. Без них не обійтися при створенні електроприводів при проведенні робіт по автоматизації виробництва, благо електродвигуни редукторів легко інтегруються в будь-яку електросистему.

Показники довговічності і надійності елементів приводу і, зокрема, редукторів і мотор-редукторів, залежать від обґрунтованого вибору самого редуктора при проектуванні машини, тобто відповідності цього вибору чинної нормативної документації. Неправильний вибір редуктора знижує його ринкову конкурентоспроможність, завдаючи шкоди виробнику, і може призвести до значних втрат споживача машинобудівної продукції через позапланових простоїв, зростання ремонтних витрат та інше.

 

Читати 240 разів

Звортний зв'язок

Написати питання